سمینار ارشد رشته برق قدرت: مبدل های چند سطحی و روش های حذف هارمونیک در آن ها

مهندسی برق

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : مبدل های چند سطحی و روش های حذف هارمونیک در آن ها

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

مبدل های چند سطحی و روش های حذف هارمونیك در آنها

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چكیده:
مبدلهای چند سطحی در سالهای اخیر مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته اند. خصوصا درسیستم های منابع انرژی گسترده مانند سلولهای خورشیدی، باطری های گوناگون، انرژیهای فسیلی، انرژی باد و میكروتوربین ها كه مبدلهای چند سطحی می تواند در آنها برای تغذیه بار یا شبكه ac بدون مسایل نامتعادلی ولتاژ به كار رود. مزیت مهم دیگر مبدلهای چندسطحی پایین بودن فركانس سویچینگ درآنها نسبت به مبدلهای قدیمی تر می باشد كه به معنی كاهش در تلفات سویچینگ در این مبدل هاست.
موج ولتاژ خروجی در مبدلهای چند سطحی به صورت پله ای می باشد از اینرو این مبدلها هارمونیكها را در مقایسه با مبدل های موج مربعی به میزان بیشتری كاهش می دهند. در این تحقیق به بررسی روشهایی جهت بهبود هرچه بیشتر عملكرد مبدلهای چند سطحی كه منجر به كاهش هارمونیك در آنها خواهد شد پرداخته ایم.
مقدمه:
یكی از بزرگترین مشكلات در مفاهیم كیفیت توان در سیستم های الكتریكی، مولفه های هارمونیكی است. هارمونیك ها به طور كلی به دو دسته تقسیم می شوند: 1- هارمونیك های ولتاژ 2- هارمونیك های جریان. هارمونیك های جریان معمولا به
وسیله هارمونیك های موجود در منابع ولتاژ تولید می شوند و بستگی به نوع بار مثلا بار القایی، مقاومتی یا خازنی دارد. هر دو گروه هارمونیك ها می توانند در سمت بار یا منبع تولید شوند. هارمونیك هایی كه به وسیله بار تولید می شود با توجه به رفتار غیر خطی وسایلی مانند مبدل های توان و… ایجاد می شوند. هارمونیك های بار می تواند باعث گرمای بیش از حد هسته های مغناطیسی ترانسفرمرها و موتورها شود. از طرف دیگر، هارمونیك های منبع به طور عمده به وسیله منبع توان با شكل موج ولتاژ غیر سینوسی تولید می شوند. هارمونیك های منبع جریان و ولتاژ، باعث تلفات انرژی، تداخل الكترومغناطیسی و گشتاور نوسانی در محركه های موتور AC می شوند. در این تحقیق به یك سری از روشهای عملی و تئوری برای بهبود عملكرد مبدلهای چند سطحی (از جمله كاهش هارمونیك ها) اشاره خواهد شد.
فصل اول: کلیات
1-1- هارمونیك ها در سیستم های الكتریكی
یكی از بزرگترین مشكلات در مفاهیم كیفیت توان در سیستم های الكتریكی، مولفه های هارمونیكی است. هارمونیك ها به طور كلی به دو دسته تقسیم می شوند: 1- هارمونیك های ولتاژ 2- هارمونیك های جریان. هارمونیك های جریان معمولا به وسیله هارمونیك های موجود در منابع ولتاژ تولید می شوند و بستگی به نوع بار مثلا بار القایی، مقاومتی یا خازنی دارد. هر دو گروه هارمونیك ها می توانند در سمت بار یا منبع تولید شوند. هارمونیك هایی كه به وسیله بار تولید می شود با توجه به رفتار غیر خطی وسایلی مانند مبدل های توان و… ایجاد می شوند. هارمونیك های بار می تواند باعث گرمای بیش از حد هسته های مغناطیسی ترانسفرمرها و موتورها شود. از طرف دیگر، هارمونیك های منبع به طور عمده به وسیله منبع توان با شكل موج ولتاژ غیر سینوسی تولید می شوند. هارمونیك های منبع جریان و ولتاژ، باعث تلفات انرژی، تداخل الكترومغناطیسی و گشتاور نوسانی در محركه های موتور AC می شوند. هر شكل موج تناوبی می تواند به صورت جمع مولفه اصلی و مولفه های هارمونیكی نمایش داده شود. با به كار بردن تبدیل فوریه، این مولفه ها می توانند گسترده شوند. فركانس هر مولفه هارمونیكی مضرب صحیحی از فركانس مولفه اصلی است. معیارهای مختلفی برای تعیین مقدار مولفه های هارمونیكی وجود دارد. متداول ترین معیار TDH است كه به صورت معادله (1-1) تعریف می شوند.
تعداد صفحه : 98
قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

[add_to_cart id=144174]

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *